Неполадки, пов'язані з відеокартою, у власників ноутбуків виникають доволі часто. Продуктивності системи виявляється недостатньо для запуску окремих додатків. 

Із неможливістю запуску неактуальних для Вас програм можна змиритися. А як бути, коли не запускається оновлена версія улюбленої гри? В ситуації слабенька графічна система ноутбука серйозно зіпсує настрій не на один день. Чи можна замінити відеокарту так, щоб ліквідувати всі несправності?

Відповімо одразу: можна. Але є нюанси. 

По-перше, слід розібратися у тому, які відеокарти існують взагалі. А вони бувають кількох видів:

- Вбудована відеокарта. Такі карти відносно дорогі, однак не володіють достатньою продуктивністю. Гаджет не має власного процесора і пам'яті, живлення отримує від центрального процесора. Карти такого типу самостійно замінити доволі важко, оскільки вони впаяні в материнську плату. Щоб їх замінити, потрібно або міняти сам процесор, або мати спеціальне обладнання для заміни. 

- Дискретну відеокарту на слоті замінити відносно легко. Карти такого типу дають непогану продуктивність, плюс підлягають апргрейду. 

На дискретних відеокартах зупинимось детальніше. Теоретично їх справді можна відносно легко замінити самостійно, проте на практиці цей процес може виявитися складнішим. Існують певні обмеження, наприклад в сумісності. Процесор може бути сумісним з двома-трьома моделями відеокарт, і якщо Ви це не врахуєте і оберете відеокарту не тієї моделі, це може просто-напросто привести до поломки Вашого гаджета. 

Отже, для того, щоб замінити відеокарту на ноутбуці і таким чином підвищити його продуктивність, потрібно спершу визначити, який у Вас тип відеокарти, дискретна чи вбудована. У випадку, якщо дискретна, теоретично Ви можете замінити відеокарту власноруч, вбудовану - ні. Однак ми б радили Вам приборкати свій дух юного дослідника і конструктора, а довірити цю нелегку справу фахівцям. Тим більше, що кваліфіковані спеціалісти з авторизованого комп'ютерного центру "Квант сервіс" з радістю прийдуть Вам на допомогу.